Budynek Inteligentny

Coraz większe wymagania techniczne urządzeń elektrycznych używanych w gospodarstwach domowych i firmach powodują, iż wyczerpaniu ulegają i tak już ograniczone możliwości rozwoju i rozbudowy technicznej tradycyjnych instalacji. Do tej pory używane klasyczne systemy sterowania oświetleniem, ogrzewaniem, alarmem czy kontroli dostępu pracują jako odrębne instalacje, przez co zestawione razem tworzą trudną do zarządzania sieć.

Nowoczesne instalacje Inteligentnego Budynku wychodzą naprzeciw Państwa potrzebom komfortu i bezpieczeństwa. Inteligentny Budynek oferuje zintegrowany system, będący jedną instalacją, za pomocą której zarządzamy oświetleniem, ogrzewaniem czy systemem alarmowym. Sterowanie może odbywać się z lokalnych paneli, jak również zdalnie - przez smartfona, bądź przeglądarkę internetową.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnego systemu możemy efektywnie zarządzać energią, oszczędzając nawet do 40% dotychczasowego zużycia. Sterowanie uwzględnia indywidualne preferencje użytkowników, jak i przeznaczenie pomieszczeń i czas, jaki w nich spędzamy, dostosowując np. temperaturę do potrzeb użytkownika. W przypadku otwarcia okien w pomieszczeniu, system z kolei może automatycznie wyłączyć ogrzewanie w celu zapobiegania utracie energii.

Inteligentny Budynek to nie tylko wpływ na komfort użytkownika, ale i jego bezpieczeństwo.

Przykład:

Dzięki zastosowaniu zaawansowanego systemu, sterowanie żaluzjami czy roletami np. w lecie, gdy słońce mocno ogrzewa i operuje na okna, żaluzje mogą być automatycznie opuszczane – co wpływa na oszczędność energii i układu klimatyzacji, zaś podnoszone gdy w pomieszczeniu robi się ciemniej i pojawia się konieczność włączenia sztucznego oświetlenia. System podnosi również bezpieczeństwo mieszkańców – rolety mogą być opuszczane na noc o określonej godzinie, a także w ciągu dnia, po zamknięciu drzwi na klucz, wraz z zamknięciem otwartych okien oraz włączeniem alarmu.

Zastosowanie zintegrowanej instalacji wpływa także na bezpieczeństwo domu podczas gdy w nim nie ma mieszkańców poprzez symulowanie ich obecności. Żaluzje i rolety mogą samoczynnie podnosić się i opuszczać, światło zapalać, a radio i telewizja włączać. Poprzez połączenie z czujnikami dymu, czy wycieków wody, system natychmiast może poinformować o wycieku wody z lodówki, zamrażarki, czy pralki.